ROZBUDOWA PRZEDSZKOLA W KAMIEŃCU

Gmina Kamieniec realizuje projekt "Rozbudowa przedszkola w Kamieńcu", który dofinansowany został z fuduszy Unii Europejskiej w ramach poddziałania 9.3.1 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Celem ogólnym – długofalowym projektu jest zapewnienie optymalnych i dogodnych warunków do rozwoju edukacji, umiejętności i uczenia się przez całe życie.
Celem bezpośrednim- głównym projektu jest wzrost dostępności i jakości edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Kamieniec poprzez rozbudowę Przedszkola Gminnego w Kamieńcu.

Planowane efekty realizacji projektu:

• w każdym roku szkolnym 44 dzieci będą mogły korzystać ze wspartych obiektów infrastruktury przedszkolnej

Wartość projektu wynosi 1 464 879,80 zł, w tym dofinansowanie z Funduszy Europejskich 999 926,94 zł.

Gmina Kamieniec realizuje projekt "Przedszkolaki w Kamieńcu górą! – nowe miejsca dla dzieci w ramach bieżącej działalności Przedszkola Gminnego w Kamieńcu", który dofinansowany został z fuduszy Unii Europejskiej w ramach poddziałania 8.1.1 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Celem projektu jest "Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej na terenie gminy Kamieniec poprzez utworzenie 44 nowych miejsc przedszkolnych, doposażenie, wzrost kompetencji 4 nauczycieli oraz organizację zajęć dodatkowych dla 44 dzieci w Przedszkolu Gminnym w Kamieńcu do 31.08.2019".

Planowane efekty realizacji projektu:

• postępy u dzieci w niwelowaniu problemów/wad wymowy i postawy dzięki uczestnictwu w zajęciach z logopedą i zajęciach korekcyjnych
  • rozwój psychoruchowy dzieci dzięki uczestnictwu w zajęciach z rytmiki
  • dodatkowe godziny zajęć dla dzieci zwiększające szanse edukcacyjne dzieci w edukacji przedszkolnej
  • uzyskanie przez nauczycieli nowych kwalifikacji lub kompetencji po opuszczeniu programu

Wartość projektu wynosi 480 823,50 zł, w tym dofinansowanie z Funduszy Europejskich 408 699,97 zł.

Okres realizacji projektu 01.06.2018 - 31.08.2019