Poniedziałek 25.03.2024r.

Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem, szynka drobiowa, kiełki, pomidor malinowy, serek topiony, herbata z miętą i cytryną.

Obiad: Zupa jarzynowa na wywarze mięsnym, bułka, mus owocowy.

Podwieczorek: Mix owocowy.

Alergeny: Gluten, laktoza, seler, jajko, owoce.

Wtorek 26.03.2024r.

Śniadanie Wielkanocne: Pieczywo mieszane z masłem, jajko gotowane, kiełbaska na ciepło, ketchup, sałatka warzywna z majonezem, szynka wiejska,  herbata z miętą i cytryną.

Obiad: Twarożek ze szczypiorkiem, ziemniaczki, napój pomarańcza.

Podwieczorek: Babka Wielkanocna, pomarańcza.

Alergeny: Gluten, laktoza, seler, owoce.

Środa 27.03.2024r.

Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem, szynka, pomidor, ser żółty, sałata,  herbata malinowa.

Obiad: Gulasz wieprzowy z kaszą jęczmienną, buraczki.

Alergeny: Gluten, laktoza, seler, owoce, sezam.

Czwartek 21.03.2024r.

Śniadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem ,jabłko, herbata z miętą i cytryną.

Obiad: Kotlet drobiowy, kuleczki ziemniaczki, surówka z kapusty pekińskiej.

Podwieczorek: Banan.

Alergeny: Gluten, laktoza, mięso, seler.

Piątek 23.03.2024r.

Śniadanie: Pieczywo mieszane z masłem, paprykarz, pomidor, ogórek zielony, dżem brzoskwiniowy,  herbata z miodem i cytryną lub kawa ‘’Inka’’.

Obiad: Jajko sadzone, ziemniaczki z cebulką, mizeria z ogórkiem, fasolka szparagowa.

Podwieczorek: Sałatka owocowa.

Alergeny: Gluten, laktoza, owoce, seler.

Woda do picia jest dostępna przez cały dzień.

W RAZIE KONIECZNOŚCI ZE WZGLĘDU NA NIEDOSTĘPNOŚĆ PLANOWANYCH PRODUKTÓW NA DANY DZIEŃ MOGĄ NASTĄPIĆ W JADŁOSPISIE DROBNE ZMIANY.

Jadłospis sporządzono na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach. (Dz.U. 2016 poz. 1154 ze zm.).